اخراجی‌ها۳

اخراجی‌ها۳

اخراجی‌ها ۳ آخرین قسمت از سه‌گانه اخراجی‌ها، به کارگردانی مسعود ده‌نمکی است که در ۱۹ اسفندماه ۱۳۸۹ در تالار بزرگ کشور اکران خصوصی و در ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ اکران عمومی شد. این قسمت اخراجی‌ها به مسائل و مشکلات اخراجی‌ها پس از جنگ و جامعه امروز می‌پردازد.

تمام صحنه‌های مربوط به فیلم در فضای شهری و در تهران مقابل دوربین رفته است. این فیلم مانند اخراجی‌ها و اخراجی‌ها ۲ از مضمون جنگ ایران و عراق و روایتی طنز برخوردار است و به نوعی نتیجه قصه این سه‌گانه در این فیلم بیشتر نمود پیدا می‌کند. در این فیلم علاوه بر اشاره به انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران، به مناظره‌های انتخابات اشاره‌ای کنایه آمیز شده‌است. این فیلم قرار بود در بخش مسابقه بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور یابد، ولی به علت نرسیدن نسخه ۳۵ میلی‌متری به هیأت داوری، در زمان تعیین شده از بخش مسابقه خارج شد. این فیلم در زمان اکران بیش از پنج میلیارد تومان فروش داشت.

[fvplayer src=”http://files.dehnamaki.com/movies/ekhrajiha3/movie/ekhrajiha3_lq_web.webm” splash=”https://dehnamaki.com/wp-content/uploads/2017/10/ekhrajiha3_resize.jpeg”]

دانلود کیفیت متوسط

خلاصه داستان:

اخراجی‌ها سه خط داستانی دارد که دو قسمت آن به جنگ ایران و عراق و یک قسمت آن به مسائل روز برمی‌گردد. «اخراجی‌ها۳» یک نگاه منتقدانه به مناسبات سیاسی و اجتماعی بعد از جنگ دارد که با زبان طنز بیان می‌شود.

در بخشی از این فیلم محمدرضا شریفی نیا در هنگام مناظره با رضا رویگری به او می‌گوید: بگم؟ بگم؟ بگم زنت دماغش رو کجا عمل کرده؟!

 

[bg_collapse view=”link-list” color=”#4a4949″ icon=”arrow” expand_text=”عوامل فیلم” collapse_text=”عوامل فیلم” ]

کارگردان: مسعود ده‌نمکی
تهیه‌کننده: مسعود ده‌نمکی
نویسنده: مسعود ده‌نمکی
بازیگران:
محمدرضا شریفی‌نیا
امین حیایی
مهران رجبی
حسام نواب‌صفوی
ماشاءالله شاهمرادی‌زاده
علی اوسیوند
سیدجواد هاشمی
محمود مقامی
قاسم زارع
بهنوش بختیاری
لیلا اوتادی
رضا رویگری
حلیمه سعیدی
نگار فروزنده
احمد پورمخبر
نیما شاهرخ‌شاهی
اکبر عبدی
یوسف صیادی
علی دهکردی
امیر نوری
محمود مقامی
سیروس کهوری‌نژاد
ابوالفضل همراه
ماشاالله شاهمرادی‌زاده
مریم کاویانی
رز رضوی
مریم سلطانی
شهربانو موسوی
کمند امیرسلیمانی
موسیقی: بهنام ابطحی
فیلم‌برداری: فرشاد گل‌سفیدی
تدوین: محسن توکلی

[/bg_collapse]